Race /Trophy

Place

Sail No.

Boat Name

Helm

1A YBOD Anne Mackintosh Trophy

1

132

Fox

C Bunn

 

2

136

The Miller

F Foulds

 

3

141

Lunar

P Carrington

 

4

96

Chalkhill Blue

P Montague

 

 

 

 

 

1B BOD The Silver Cup

1

59

Swan

A Boardman

 

2

48

Puffin

P Harston

 

3

77

Avocet

J Aitkin

 

4

50

Albatross

T Frary

 

 

 

 

 

1C Junior Allcomers

1

6309

Bluebird

F Campbell

 

2

 

Pico Boo

B O'Dwyer

 

3

31842

ASM

J Copping

 

4

2373

W T Feva

A Knight

 

 

 

 

 

4B Junior Allcomers

1

6309

Bluebird

F Campbell

 

2

1854

Yellow Feva

J Mason

 

3

31842

ASM

J Copping

 

4

 

Pico Boo

B O'Dwyer

 

 

 

 

 

1C & 4B Junior Challenge Cup

1

6309

Bluebird

F Campbell

 

2

 

Pico Boo

B O'Dwyer

 

3

31842

ASM

J Copping

 

4

1854

Yellow Feva

J Mason

 

 

 

 

 

1D Lasers and Splashes - No Cup

1

112533

Laser Blade

J Osborn

 

2

143817

 

T Thirkettle

 

3

172808

 

D Copping

 

 

 

 

 

2A Punts Punt Challenge Cup

1

27

Rushlight

M Dixey

 

2

57

Avocet

T Scott

 

3

99

Woodpecker

J Drew-Leventon

 

4

82

Merlin

A Wilton

 

 

 

 

 

2B Mixed One Designs Loynes Challenge Cup

1

YBOD 136

The Miller

F Foulds

 

2

YBOD 41

Clouded Yellow

N Gill

 

3

YBOD 10

Blue Wings

M Harris

 

4

BOD 59

Swan

A Boardman

 

 

 

 

 

3A/B Cruisers

1

217

Melinda

P Howes

 

2

82

Beth

G Howarth

 

3

122

Martlet

H Franzen

 

4

348

Alchemy

R Smith

 

 

 

 

 

5A/B Cruisers

1

375

Amaryllis

C Tuckett

 

2

317

White Heather

A Drew

 

3

217

Melinda

P Howes

 

4

146

Sally

S Burton

 

 

 

 

 

3A/B & 5A/B Cruisers Rogue Tankard

1

217

Melinda

P Howes

 

2

122

Martlet

H Franzen

 

3

82

Beth

G Howarth

 

4

375

Amaryllis

C Tuckett

 

 

 

 

 

3C Any Rig over 16ft 3ins

1

5

Helen

P Bainbridge

 

2

99

Woodpecker

J Drew-Leventon

 

3

96

Chalkhill Blue

P Montague

 

4

104

Frosted Orange

A Friend

 

 

 

 

 

3D Any Rig over 16ft 3ins

1

112533

 

J Osborn

 

2

143817

 

T Thirkettle

 

3

172808

 

D Copping

 

4

B67

Ratty

J Walker

 

 

 

 

 

3C&D Combined Barton Broad Challenge

1

112533

 

J Osborn

 

2

143817

 

T Thirkettle

 

3

5

Helen

P Bainbridge

 

4

99

Woodpecker

J Drew-Leventon

 

 

 

 

 

4A Punts & Slipstreams Barton Dinghies Challenge Cup

1

27

Rushlight

M Dixey

 

2

1

Slipstream

M Cullum

 

3

99

Woodpecker

J Drew-Leventon

 

4

57

Avocet

T Scott

 

 

 

 

 

4D Handicap for Fixed Keels Presidents Challenge Cup

1

BOD 59

Swan

A Boardman

 

2

YBOD 55

Red Admiral

D Talbot

 

3

YBOD 54

Silver Blue

S Daniels

 

4

YBOD 96

Chalkhill Blue

P Montague

 

 

 

 

 

6A Handicap for River Ant Yachts Ant Challenge Cup

1

5

Helen

P Bainbridge

 

2

13

Ladybird

C Richardson

 

3

27

Rushlight

M Dixey

 

4

77

Avocet

J Aitken

 

 

 

 

 

6B Splashes & Lasers Alec Simpson Cup (Lasers)

1

149617

 

C Drew

 

2

143817

 

T Thirkettle

 

3

112533

Laser Blade

J Osborn

Website_Design_NetObjects_Fusion